تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024
0

آشنایی با عمیق ترین ایستگاه های مترو در جهان

  • کد خبر : 7208
  • 16 بهمن 1401 - 14:46
آشنایی با عمیق ترین ایستگاه های مترو در جهان
اگر می خواهید سوار قطارهای این ایستگاه شوید باید بر روی دو پله برقی به ظاهر بی پایان حدود ۵ دقیقه به سمت پایین بروید. ورودی این ایستگاه در دره ای شیب دار در کنار رودخانه قرار دارد، رودخانه ای که کناره هایش نسبت به قسمت های دیگر شهر سطح بالاتری دارد.

«صبح من» با دانستنی ها: معمولا ایستگاه های مترو چندان عمیق نیستند و عمق آن ها معمولی است اما گاهی شرایط محلی که می خواهند در آن ایستگاه مترو درست کنند مهندسین را مجبور می کند تا ایستگاه های عمیق تری بسازند، شرایطی مثل بودن رودخانه یا دریاچه در محل که وضعیت را از حالت عادی خارج می کند.

به گزارش صبح من، عمق بعضی از این ایستگاه ها آنقدر زیاد است که بدون پله برقی محال است بتوانیم خودمان را به قطار برسانیم. می خواهیم عمیق ترین ایستگاه های متروی دنیا را معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید. 

ایستگاه مترو آرسنالنا (Arsenalna) در اکراین

ایستگاه آرسنالنا (Arsenalna)  در متروی شهر کیف در اکراین شرایط جغرافیایی خاصی دارد که باعث شده با عمق ۱۰۵.۵ مترعمیق ترین ایستگاه متروی جهان شود. برای اینکه تصوری از این عمق زیاد پیدا کنید خوب است بدانید که اگر یک محور عمودی به این عمق را در زمین ایجاد کنید می توانید کل مجسمه آزادی را در آن قرار دهید و همچنان ۱۲ متر دیگر جای خالی برای قرار دادن مکان های دیگر داشته باشید!

اگر می خواهید سوار قطارهای این ایستگاه شوید باید بر روی دو پله برقی به ظاهر بی پایان حدود ۵ دقیقه به سمت پایین بروید. عمق غیرمعمول این ایستگاه به خاطر جغرافیای شهر کیف است. ورودی این ایستگاه در دره ای شیب دار در کنار رودخانه دنیپر قرار دارد، رودخانه ای که کناره هایش نسبت به قسمت های دیگر شهر سطح بالاتری دارد. ایستگاه کناری آرسنالنا ایستگاه دنیپرو است که کمی بالاتر از سطح زمین و نزدیک کناره های رودخانه است برای جلوگیری از شیب زیاد، ایستگاه آرسنالنا باید درهمان سطح ساخته شود و این یعنی ورودی ایستگاه باید در بالای کناره رودخانه در ارتفاعی بیشتر از ۱۰۰ متر باشد

ایستگاه متروی Admiralteyskaya در سن پترزبورگ

دومین ایستگاه های متروی عمیق در سن پترزبورگ است، شهری که یکی از عمیق ترین سیستم های متروی جهان را دارد و همه ایستگاه های آن در عمق زیاد ساخته شده اند. عمیق ترین ایستگاه متروی سن پترزبورگ ایستگاه Admiralteyskaya است که در ۸۶ متری زمین قرار دارد. ایستگاه های متروی سن پترزبورگ طولانی ترین آسانسورهای دنیا را دارد که ارتفاع آن ها به بیش از ۱۳۰ متر می رسد.

ایستگاه متروی پارک Pobedy در شوروی سابق

شوروی سابق یکی از عمیق ترین ایستگاه های متروی جهان را داشت ایستگاه پارک Pobedy در متروی مسکو در ۸۶ متری زیر زمین قرار دارد و سومین ایستگاه متروی عمیق دنیاست. در این ایستگاه هم مثل بیشتر ایستگاه های روسیه تزئینات زیبایی را می توانید ببینید.

ایستگاه متروی Pyongyang در کره شمالی

از دیگر ایستگاه های متروی عمیق دنیا ایستگاه Pyongyang در پایتخت کره شمالی است که مسیرهای آن در عمق بیش از ۱۱۰ متری زمین هستند. مسافران برای اینکه سوار قطارهای این مترو شوند به مدت ۴ دقیقه از پله های برقی پایین می روند. این ایستگاه آنقدر عمیق است که دمای روی سکوی آن در تمام روزهای سال ۱۸ درجه سانتی گراد است.   

لینک کوتاه : https://sobheman.com/?p=7208

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.