تاریخ : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024
1

رضا رشیدپور گم شده است؟

  • کد خبر : 5202
  • 28 دی 1401 - 10:26
رضا رشیدپور گم شده است؟
رشیدپور که دوست دارد محبوب مردم باشــد، می داند حالا نه زمان اجرای برنامه‌های سرگرم‌کننده از جنس سیم آخر است و نه برنامه‌های انتقادی از مدل حالا خورشید. وانگهی احتمالا ترجیح مدیریت کنونی تلویزیون پرهیز از همکاری با چنین مجریانی است.

«صبح من» با چهره‌ها: سال ۹۹ از مسابقه سیم آخر در شبکه سه رونمایی شــد؛ مســابقه‌ای که اجرای آن را رضا رشیدپور برعهده داشت و به‌رغم برخی کاستی‌ها طرفداران ثابت خود را پیدا کرد. طبق اعلام رســمی، قرار بود فصل جدید این مسابقه نیمه دوم امسال روی آنتن برود اما نه تنها خبری از آن نیست که شنیده می‌شود سیم آخر به بایگانی رفته است.

پس از سه ماه و نیم

خبر پخش فصل جدید ســیم آخر نیمه مهر امســال رسانه‌ای شد. حتی در خبر رســمی مربوط به پروژه آمده بود که این سری همچون گذشته، ساعت ۲۲:۳۰ پنجشنبه و جمعه‌ها روی آنتن می‌رود. حالا اما شــایعه‌ای به گوش می‌رسد که ســیم آخر در آســتانه تولید، متوقف شده است. دلیل رسمی اتفاق اعلام نشده اما می‌توان حدس زد از یکسو ترجیح رشیدپور عدم اجرای این مسابقه به دلیل اتفاقات اجتماعی است و از سوی دیگر، سلسله حواشی رخ داده، او را بار دیگر در فهرست ممنوع‌الکارها برده. در ادامه تحلیل هفت صبح را بخوانید

روزگار رشیدپور در ســال جاری

چند بار نام رضا رشــیدپور کنار خبرهای حاشــیه‌ای قرار گرفت. ابتدا عنوان شــد او مثل احســان علیخانی، مهران مدیری، ســروش صحــت و رامبد جوان اجازه همکاری با تلویزیون را ندارد. با این حال او در صفحه اینســتاگرام خود اعلام کرد به زودی ســری جدید سیم آخر را اجرا خواهد کرد. حتی در محافل غیررسمی عنوان شد که علی فروغی مدیر شبکه سه حامی رشیدپور است و همین کافی بود تا مخالفت احتمالی برخی مدیران نسبت به فعالیت رشــیدپور رنگ ببازد. در نیمه دوم سال به دلیل شرایط خاص اجتماعی، معادلات به هم ریخت. با این همه، محســن برمهانی معاون ســیما در مصاحبه با خبرگزاری مهر به صراحت اعلام کــرد تلویزیون مانع از فعالیت جوان و علیخانی نشده. عدم اشــاره به نام رشــیدپور اما در این مصاحبه جای تامل دارد.

انزوای خودخواسته؟

اشاره کردیم که دلیل روشــن و مشخصی درباره عدم تولید و پخش سیم آخر بیان نشده است. این را هم اضافه کنیم که شاید اتفاقی دیگر برای مســابقه رخ دهد و به آنتن برسد! عجالتا بر اساس شنیده‌ها رشــیدپور کاری با تلویزیون ندارد و تلویزیون نیز کاری با او ندارد! ایــن مجری پس از حمایت از علی دایی مورد هجمه از ســوی برخی رسانه‌ها و جریان‌ها قرار گرفت و پس از آن فعالیت خود در اینســتاگرام را نیز به حالت تعلیق درآورد.

مجری مشهور و محبوب تلویزیون گم شده است

گفتیم اینســتاگرام، یاد دیگر حاشیه پررنگ رشیدپور در ســال جاری افتادیم. او در صفحه خود ویدئوهایــی انتقادی دربــاره کیفیت خودروهــای داخلی منتشر کرد و با مقایسه قیمت خودروی داخلی با خودروهای خارجی، توضیح داد مثال با نصف قیمت پراید چه برندهایی در کشورهای همسایه می‌توان خرید. این ماجرا زمینه حمله برخی رسانه‌های همسو با صداوسیما به رشیدپور را فراهم کرد و شائبه ممنوع‌الکاری‌اش را به وجود آورد. البته مدتی بعد خبر رسمی ساخت ســیم آخر همه فرضیه‌ها را به هم زد. این ماجراها مربوط است به نیمه اول سال که شرایط اجتماعی با نیمه دوم سال متفاوت بود.

سرنوشت آقای مجری

رضا رشــیدپور در برنامه‌های مختلف، تلاش کرده اســت از خود چهره‌ای مردمی بســازد. نمود کامل این تلاش در برنامه صبحگاهی شبکه سه یعنی حالا خورشــید به بار نشست. اگرچه برخی ازجمله بهنوش بختیاری او را متهم به عدم صداقت! کردند ولی رشیدپور با این برنامه تولدی دوباره یافت و محبوب مردم شد. او به قدری دلبسته حالا خورشید است که فروردین امسال در برنامه خندوانه اقرار کرد: برنامه حالا خورشید جزو اشــتیاق‌های عجیب درونی من است؛ ســاختن برنامه اجتماعی که در حوز‌ههای مختلف بتواند اثرگذار باشد. خدا را شکر آن ۷۰۰-۸۰۰ حالا خورشیدی که پخش شد، از نگاه مردم قابل قبول بود. نمی‌گویم برنامه خاصی بود اما قابل قبول بود. امیدوارم به زودی شرایطش فراهم شود. اشتیاق خودم این است که برنامه‌ای اجتماعی به این سبک و سیاق ساخته شود، چون دوره برنامه ســرگرمی را حدود ۱۳۰-۱۴۰ قسمت طی کردیم.

مجری مشهور و محبوب تلویزیون گم شده است

امیدوارم مردم به آن نمره قبولی بدهند. دوست دارم باز هم در حوزه اجتماعی برنامه بسازم و امیدوارم شرایطش میسر شود. او این را هم گفت که: اصلا من آدم جذابی برای سرگرمی نیستم. این اشاره باعث شد تا مخاطبان نتیجه بگیرند رشیدپور دیگر سراغ سیم آخر نخواهد رفت که خب خبر منتشر شده عکس این برداشت را به همراه داشت. رشیدپور که دوست دارد محبوب مردم باشــد، می داند حالا نه زمان اجرای برنامه‌های سرگرم‌کننده از جنس سیم آخر است و نه برنامه‌های انتقادی از مدل حالا خورشید. وانگهی احتمالا ترجیح مدیریت کنونی تلویزیون پرهیز از همکاری با چنین مجریانی است. پس با کنار هم قرار دادن پازل‌ها می‌توان نتیجه گرفت شایعه عدم ساخت سیم آخر جدی است و تا اطلاع ثانوی رضا رشیدپور در قامت مجری و برنامه‌ساز در تلویزیون حاضر نمی‌شود.

لینک کوتاه : https://sobheman.com/?p=5202

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.